Volný čas

Šumperk je milé městečko s bohatou historií a pestrou nabídkou kulturního i sportovního vyžití. V každém ročním období láká ke krátkým i dlouhým procházkám. První den své návštěvy můžete věnovat poznávání města i jeho okolí. Pěšky si můžete udělat výlet na rozhlednu na Háji, nenáročná je procházka na výletní místo Bludoveček, kam dojdou i maminky s kočárky. K výletům zve osada Nové Domky, odkud je krásná vyhlídka na nejvyšší horu Jeseníků Praděd. Oblíbeným cílem méně náročných turistických výšlapů jsou Městské skály. Podrobné informace a další tipy na trávení volného času Vám dají pracovnice Informačního centra Šumperk na Hlavní třídě v budově šumperského divadla.

Turistika

Pro turisty je lákavé pohoří Hrubého Jeseníku s nejvyšší horou Praděd. Jedním z největších turistických lákadel a divů Česka je přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně. Pokud nepatříte k polykačům kilometrů a příznivcům fyzicky náročných túr, ale chcete se především kochat, bohatě Vás uspokojí výlety do Velkých Losin, Loučné nad Desnou nebo Rejchartic, které lákají Anděláriem – galerií pod širou oblohou. Za zmínku stojí i rozhledny mimo Šumperk. Z nedalekého Bludova, kam dojdete i pěšky, se můžete vydat na Brusinku. Z Rapotína nebo Velkých Losin stojí za výšlap oblíbená Bukovka. 
Penzion G je báječný i pro svou polohu, protože leží v dosahu vlakového a autobusového nádraží v Šumperku, takže nemusíte být ani majiteli automobilu a ke všem atraktivním místům se bez problémů dostanete.

NĚCO PRO LABUŽNÍKY

Pokud rádi ochutnáváte regionální speciality, Šumpersko se pyšní mnoha zajímavostmi. Přímo ve městě doporučujeme milovníkům salátů a lehkých jídel kavárnu – restauraci D123 v Domě kultury Šumperk. Ulička Úzká pod šumperskou radnicí Vás dostane skvělým bistrem Úzká 2 s nabídkou slaných i sladkých palačinek, limonád a specialit jako od maminky, ale v moderním pojetí. Milovníkům hamburgerů je dobře známý Cakirs’burger ve stejné ulici nebo oblíbená vinotéka Royal Wines. Nepřehlédnutelná je kavárna Pikola s nabídkou lahodné kávy i poledního menu. Vegetariánům a veganům doporučujeme Divou hlívu v centru města. Za ochutnávku stojí šumperské Roztomilé sýry v Kozinově ulici a pokud máte rádi kvalitní sladkosti, rádi doporučíme Velkolosinské pralinky u náměstíčka ve Velkých Losinách.

Zábava

Pokud je pro Vás synonymem zábavy kultura, přijměte pozvání přímo do Domu kultury Šumperk, který nabízí po celý rok desítky koncertů, festivalů, zábavných programů i kurzů. Vyhlášená je Galerie Jiřího Jílka v přízemí penzionu G. Na pěší zóně nemůžete minout Divadlo Šumperk i Vlastivědné muzeum Šumperk. Cílem příznivců filmového umění je kino Oko, jedno z nejnavštěvovanějších kin v republice. Za návštěvu stojí moderní Městská knihovna T. G. Masaryka, která zve nejen k výpůjčce knih, ale i na besedy, výstavy a akce pro celé rodiny. Příznivci grafiky ocení Eagle Gallery v blízkosti parku u mototechny. Pro relaxaci i zábavu můžeme doporučit Zábavní a gastronomické centrum Maják nebo diskotéku D 123.

Doporučené stránky:

Dům kultury Šumperk – https://www.dksumperk.cz/
Galerie Jiřího Jílka Šumperk - https://galerie-sumperk.cz/
Informační centrum Šumperka – https://www.infosumperk.cz/
Divadlo Šumperk - http://www.divadlosumperk.cz/
Kino Oko Šumperk - https://www.kinosumperk.cz/
Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk - http://www.knihovnaspk.cz/
Vlastivědné muzeum v Šumperku - http://www.muzeum-sumperk.cz/domains/muzeum-sumperk.cz/index.php/cs/
Eagle gallery Šumperk - http://eaglegallery.cz/
Aqua Centrum Šumperk - https://www.sumperksportuje.cz/aquacentrum/kryty-bazen
Velkolosinské pralinky - http://www.velkolosinskepralinky.cz/
Roztomilé sýry Šumperk - http://www.roztomilesyry.cz/
Kavárna v parku, diskotéka - D123 - https://www.d123.cz/
Restaurace - Dům kultury Šumperk - https://restauracedk.cz/
Menu Šumperk - https://www.menusumperk.cz/
Vinárna Šumperk Royal Wines - http://vinarnasumperk.cz/
Kavalerie Šumperk - http://kavalerie.com/ a další ....