Volný čas

Turistická oblast Šumpersko v podhůří Jeseníků je regionem lákajícím k návštěvě v každém ročním období. Je klidným regionem, kde můžete dýchat čistý vzduch a užívat si krásné výhledy do okolní krajiny. K návštěvě tohoto místa také láká množství jedinečných památek. V první řadě je to samotné město Šumperk, jehož historie se odráží v památkách, které si můžete prohlédnout. Ať už se vydáte jakýmkoliv směrem za brány města, budete mít stále co navštívit.

Turistika

Pro turisty je lákavé pohoří Hrubého Jeseníku s nejvyšší horou Praděd ale také masiv Kralického Sněžníku s pramenem řeky Moravy.
Milovníci historických objektů si přijdou na své při návštěvě zámků ve Velkých Losinách, Úsově, hradu Bouzova, Sovince, Kolštejna (relax centrum) a dalších. Nesmíme však opomenout ani možnost lázeňství ve Velkých Losinách, Bludově a Prieznitzových lázních v Jeseníku s novým balneocentrem.

Zajímavá místa

Region se také pyšní opravdovými unikáty jako je ruční papírna ve Velkých Losinách a především přečerpávací vodní elektrárna na Dlouhých Stráních.
Tímto však výčet zdejších atraktivit rozhodně nekončí. K dispozici jsou zde také zajímavé cyklistické stezky (Čarodějnická cyklotrasa) turisticky značené trasy na zajímavá okolní místa (Městské skály, rozhledna na Háji), lanová centra, jeskyně (Na Pomezí, Javoříčské), také skalní útvary jako Rabštejn, Bradlo a zříceni hradů (Brníčko, Nový hrad).

Zábava

Za návštěvu jistě stojí také Zoopark a Veterán muzeum v Rapotíně a nově otevřené Muzeum silnic ve Vikýřovicích . V horkých letních dnech se pak nabízí koupání na městském koupališti, v areálech lázní nebo přírodní vodní plochy ( např. nádrž Krásné).
V zimě je možné využít lyžařská střediska, aktuálně novou šestisedačkovou lanovkou se pyšní Ski areál v Koutech nad Desnou, další pak lze využít na Červenohorském sedle atd. Město Šumperk však nezapomíná ani na milovníky kulturních pořadů, z nichž můžeme nabídnout Slavnosti města, Folklórní festival, festival Blues Alive a další.
Věříme, že u nás můžete strávit příjemné chvíle odpočinku, sportu ale i poznávání tohoto koutu naší krajiny.

 

Dům kultury Šumperk – www.dksumperk.cz
Divadlo Šumperk - www.divadlosumperk.cz
Kino Oko - www.kinosumperk.cz
Bazén, sauna Aquatoll - www.aquacentrum.net
Fitness, spinning, aerobic… Korzo - www.fitnesskorzo.cz
Hudební klub Musicmachine - http://www.musicmachine.cz
Diskotéka D*123 - www.musicpower.cz
Informace ze Šumperka – www.infosumperk.cz a www.rej.cz
A nepřeberné množství obchodů, hospůdek, restaurací a všeho možného, co si jen dovedete představit a co k městu patří...